מדוע רואה חשבון כל כך חשוב לעסק שלך?

כל בית עסק, גדול או קטן, לא יכול לעמד אך ורק בזכות עצמו. הוא זקוק לסביבה עסקית מפותחת בשביל שהוא יוכל להתקיים. הסביבה כוללת ספקים מהם הוא רוכש ציוד ומלאי, אנשי מחשוב שיכולים לטפל בבעיות או לשדרג את המחשבים של העסק, עורכי דין במידה והוא נתקל בבעיה משפטית מסוימת, וכן הוא צריך להיעזר ברואי חשבון.

חלקם של רואי חשבון בניהול העסק הוא מהותי ואי אפשר לזלזל בו. כל עסק, גדול או קטן, בין אם מדובר בחברה בע"מ, עוסק מורשה או עוסק פטור, צריך לעבוד מול רשויות המס והמע"מ, פעם או פעמיים בחודש וכן במקרים ספציפיים מיוחדים. בעל עסק לא יכול לעשות זאת לבדו, בוודאי לא באופן מסודר ומקצועי כמו שרואה חשבון רציני יכול לעשות זאת עבורו.

אך רואה חשבון חשוב לניהול העסק לא רק בכל מה שקשור לעבודה מול רשויות המס, אלא גם במקרים נוספים. לא פעם רואה חשבון נדרש לשרת את העסק איתו הוא עובד, מול לקוחות, מול ספקים, מול עובדים בעסק בסיטואציות שונות, ובוודאי כאשר העסק מעוניין לבצע עסקאות גדולות, הרחבה, מיזוג, השקעות ועוד. בכל אחד מהמקרים ובעוד הרבה מעבר, לרואה חשבון יש תפקיד חשוב.

מדוע העסק שלנו צריך סביבה עסקית מפותחת

כפי שציינו, שום עסק או בעל מקצוע לא יכול לעמוד בפני עצמו. הוא יכול לעשות את עבודתו ואת מה שמוטל עליו, אך הוא לא יכול לבצע את כל תהליך העבודה בעצמו, בכל פרט ופרט. אין לו את היכולות, כישורים וכן את הכלים המקצועיים הדרושים לכך.

כאשר הוא נדרש לשירותים משפטיים, הוא ישתמש בשירותיהם של עורכי דין. כאשר הוא יידרש לרכישת מלאי הוא יעבוד מול ספקים שונים. על מנת לפרסם ולשווק את העסק, הוא יצטרך להשתמש בשירותיו של משרד פרסום. כאמור, כאשר הוא יידרש לשירותי חשבונאות מסוגים שונים, הוא בוודאי ישתמש בשירותיו של רואה חשבון.

לפני שאנחנו נסביר מדוע רואה חשבון חשוב לעסק שלנו, צריך לציין שישנם בעלי עסקים, בעלי מקצוע, אשר נעזרים ברואי חשבון עצמאים, כלומר כאלה שפועלים באופן ישיר מול הלקוחות ללא גיבוי של משרד מאחוריהם. לעומת זאת, יש מי שנעזר במשרדי ראיית חשבון, שם הוא יכול ליהנות מרואי חשבון, יועצים, עוזרים וצוות גדול ומשמעותי שעומד לרשותו עם כל המשאבים של המשרד, על פי הצרכים שלו וכן על פי התשלום שהוא משלם עבור שירות זה.

מדוע חשוב לשכור את שירותיו של רואה חשבון

ראשית, רואה חשבון יכול לספק מגוון רחב של שירותים מקצועיים בפועל. כל מה שכתוב לנושא של ניהול ספרים, כתיבת דוחות, עבודה מול הרשויות השונות, עמידה בכל התקנים והחוקים החשבונאיים שנדרשים מבית העסק על פי גודלו ואופי פעילותו. כך אפשר להימנע לא רק מלבצע את העבודה באופן עצמאי, אלא גם להימנע מהפרה של חוקים אשר עלולה להוביל להליכים משפטיים שונים.

שנית, רואי חשבון יכול לספק ייעוץ ומגוון רחב של עצות הכרחיים, בין אם זה לצורך ניהול העסק באופן שוטף ובין אם זה בסיטואציות ספציפיות או תהליכים מסוימים. כמו שציינו קודם לכן, אפשר להיעזר בו בעת רכישת עסקים אחרים, הרחבות, מיזוגים, מכירות, השקעות, וכן בעבודה מול לקוחות, עובדים או גורמים שונים.

בעלי עסקים רבים נעזרים ברואי חשבון בתל אביב ובמקומות אחרים, על מנת לבחון אופציות כיצד לקבל הקלות במס, כיצד להימנע מתשלומי מס שונים ועוד. זה יכול לחסוך לא מעט כסף בטווח זמן קצר וארוך.